Jesteś w:

Usługi leasingowe

 

 

Oferta Banku obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych, zarówno ruchomości jak i nieruchomości. Z myślą o Klientach, działających w różnych branżach i korzystających z usług Banku, opracowano wiele specjalistycznych rozwiązań, umożliwiających finansowanie potrzeb inwestycyjnych. Dzięki temu Bank zapewnia możliwość sfinansowania wszelkich potrzeb w zakresie finansowania inwestycji dla swoich klientów, niezależnie od tego czy będzie to prosty zakup środka trwałego czy długotrwały, wieloetapowy proces inwestycyjny.

 
Nasza oferta obejmuje finansowanie w formie leasingu środków trwałych, zarówno ruchomości jaki i nieruchomości:


 

Rynek leasingu ma ponad dwudziestoletnią historię w Polsce. Jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się rynków usług finansowych w Polsce w ostatnich 10 latach. Leasing to główne, obok kredytu, źródło finansowania inwestycji pracujących w gospodarce. Taka sytuacja wynika z korzyści, które oferuje leasing:


 

 • Korzyści podatkowe

Opłata wstępna i raty leasingowe mogą stanowić w całości koszt uzyskania przychodu – korzyści podatkowe niedostępne w przypadku finansowania zakupu środka trwałego poprzez finansowanie kredytowe w efekcie przyśpieszenia amortyzacji podatkowej inwestycji.

 • Brak finansowania VAT

Leasingodawca (Finansujący) przejmuje na siebie finansowanie podatku VAT od zakupu przedmiotu. Podstawą kalkulacji rat leasingowych jest wartość netto przedmiotu leasingu.

 • Elastyczne struktury opłat

Możliwość dopasowania opłat leasingowych do założeń projektu inwestycyjnego poprzez ukształtowanie wysokości płatności rat leasingowych, opłaty wstępnej oraz wartości końcowej.

 • Tańsze usługi dodatkowe

Możliwość skorzystania z licznych rabatów oraz preferencyjnych stawek ubezpieczenia wynegocjowanych przez Leasingodawcę (Finansującego).

 • Brak obciążenia bilansu

   

Dla firm z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw typowa dla rynku transakcja leasingowa nie obciąża bilansu firmy - korzystający nie wykazuje zobowiązań leasingowych w bilansie.

 • Mniej formalności

Szybki i wygodny proces podpisywania umowy i przekazania przedmiotu leasingu. Leasingodawca (Finansujący) wyręcza Klienta w kontaktach z urzędem komunikacji, dostawcą oraz ubezpieczycielem.


 Oferta produktowa obejmuje finansowanie:

 

 • RUCHOMOŚCI nowych i używanych, w tym:

maszyny, urządzenia, linie technologiczne,

samochody osobowe,

samochody ciężarowe i dostawcze,

ciągniki siodłowe, naczepy, przyczepy,

autobusy, pojazdy, sprzęt specjalistyczny,

wyposażenie biurowe, sprzęt komputerowy,

urządzenia medyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:

wartość inwestycji – od 50 tys. zł netto,

okres leasingu od 2 do 8 lat,

opłata wstępna od 0%

 • NIERUCHOMOŚCI, w tym:

obiekty biurowe,

hotele,

magazyny i centra logistyczne.

Podstawowe parametry umowy leasingu:

wartość inwestycji – od 1 mln. zł netto,

okres leasingu do 10 lat,

opłata wstępna od 10%

 • Oferujemy również LEASING ZWROTNY, czyli:

  1. zakup przez spółkę leasingową majątku od Klienta

  2. zawarcie umowy leasingu z Klientem

  3. wypłata gotówki Klientowi

Obsługa transakcji leasingowych odbywa się poprzez Spółkę BPS Leasing S.A., należącą do Grupy BPS i świadczącą kompleksowe usługi leasingu we współpracy z Bankami Spółdzielczymi wchodzącymi w skład Grupy.