Jesteś w:
BS Dynów| Aktualności |

Informacja dla klientów (2020-03-18)


 

 

  Szanowni Państwo !!!

 

 

 

  

 

 

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Państwa i pracowników naszego Banku, zwracamy się z prośbą o ograniczenie wizyt w placówkach Banku Spółdzielczego w Dynowie.

 

Ponadto wprowadziliśmy dodatkowe zasady obsługi, które mogą wydłużyć czas oczekiwania:

- w banku może przebywać jednocześnie ograniczona liczba klientów,

- na obsługę prosimy zaczekać przed Bankiem - zaprosimy Państwa do środka pojedynczo,

- prosimy o zachowanie odległości co najmniej 2 metrów od pozostałych osób

 

Równocześnie zachęcamy do korzystania z bankomatów i bankowości internetowej naszego Banku oraz płatności zbliżeniowych kartą płatniczą.

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

 

 Zarząd Banku Spółdzielczego w Dynowie

 

KOMUNIKAT Komendy Głównej Policji i FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP w sprawie oszukańczych ogłoszeń związanych z epidemią koronawirusa (COVID-19). (2020-03-16)

 
 
Uwaga na oszukańcze ogłoszenia związane z epidemią koronawirusa (COVID-19)
Komunikat
Komendy Głównej Policji i FinCERT.pl – Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP
z dnia 15 marca 2020 r.

Komenda Główna Policji oraz FinCERT.pl – Bankowe Centrum Cyberbezpieczeństwa ZBP ostrzegają przed oszukańczymi ogłoszeniami związanymi np. potrzebą zapłaty za szczepionkę przeciwko koronawirusowi COVID-19, czy przejęciem przez NBP środków klientów zdeponowanych w bankach jako tzw. „rezerw krajowych NBP”.

Ostrzegamy przed fałszywymi informacjami dotyczącymi epidemii koronawirusa (COVID-19) nakłaniającymi klientów banków do dokonywania transakcji finansowych. Niniejsze ostrzeżenie jest adresowane do klientów wszystkich polskich banków.
Przestępcy używają jako tło swojej działalności komunikaty i fałszywe informacje związane z epidemią koronawirusa (COVID-19). Podszywają się pod instytucje zaufania publicznego takie jak banki, urzędy państwowe, centralne oraz lokalne.
W przesyłanych wiadomościach zawarte są linki prowadzące do stron przestępców, których jedynym zadaniem jest wyłudzanie loginów i haseł do bankowości internetowej a także kodów autoryzacyjnych dających możliwość zatwierdzenia przelewów na rachunek przestępców. W niektórych przypadkach linki mogą prowadzić do stron zawierających złośliwy kod powodujący przejęcie urządzenia klienta, na którym otrzymał wiadomość.

Przykład fałszywego SMS:

 

 

Przykład fałszywej strony:

 

Kliencie – ponieważ dbamy o Ciebie, jak nie musisz nie przychodź! (2020-03-13)

Mając na uwadze bezpieczeństwo i jak najlepszy stan zdrowia naszych klientów, a także pracowników w związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, Zarząd Banku Spółdzielczego w Dynowie zwraca się do Państwa z prośbą o maksymalne ograniczenie kontaktu osobistego. Nie ułatwiajmy życia wirusowi!

W naszym Banku Spółdzielczym mają Państwo do dyspozycji liczne formy bankowości elektronicznej – bankowość internetową, płatności mobilne z wykorzystaniem telefonów, a także karty płatnicze. Ich użycie jest bezpieczne dla wszystkich.

Wiele spraw można też załatwić telefonicznie lub mailowo.

 

Komunikat w sprawie Podkarpackiego Banku Spółdzielczego (PBS Bank) (2020-01-20)

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku (PBS Bank) uprzejmie informujemy, że sytuacja PBS Banku nie ma żadnego wpływu na sytuację Banku Spółdzielczego w Dynowie.

 

 

Bank Spółdzielczy w Dynowie jest bankiem zrzeszonym w Grupie BPS. Jest również uczestnikiem Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS. Oznacza to, że ma zapewnione wsparcie w zakresie płynności i wypłacalności, co gwarantuje bezpieczeństwo środków zgromadzonych w Banku.

 

 

Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku nie jest zrzeszony w Grupie BPS oraz nie jest członkiem Systemu Ochrony Zrzeszenia BPS. Tym samym sytuacja Podkarpackiego Banku Spółdzielczego nie ma żadnego wpływu na funkcjonowanie banków spółdzielczych z Grupy BPS.

 

Grupa BPS liczy obecnie 326 banków spółdzielczych. Wszystkie Banki Zrzeszenia BPS należą do Systemu Ochrony, który gwarantuje ich płynność i wypłacalność.

 

EBO TOKEN PRO nowy środek autoryzacji (2019-08-12)

Szanowni Państwo!

Od 26.08.2019 Bank Spółdzielczy w Dynowie udostępnia swoim Klientom bankowości elektronicznej nową, szybszą i bezpieczniejszą metodę autoryzacji o nazwie EBO Token PRO (Authenticator), zgodną z nową dyrektywą PSD2, która zacznie obowiązywać od 14.09.2019 r.

 

 

Dzięki nowej metodzie autoryzacji mogą Państwo zatwierdzać operacje bankowe za pomocą:

  • kodów przepisywanych z aplikacji EBO Token PRO
  • skanowania kodów QR
  • skanowania odcisku palca

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową metodą.

Więcej informacji znajdą Państwo pod linkami:

https://ebotoken.pl/ - Strona poświęcona nowej metodzie autoryzacji
https://ebotoken.pl/faq/ - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące EBO Token PRO
Ebo_Token_Pro - Instrukcja